Giresun Şehidini Uğurladı

0

Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Jandarma Komutanlığı’nda 9 Nisan’da meydana gelen üzücü olayda, asker arkadaşının kaza kurşunuyla şehit olan Uzman Çavuş Mahmut Kır, 10 Nisan Çarşamba günü memleketi Tirebolu’da düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.

Tirebolu’nun Örenkaya Köyü nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Mahmut Kır, askerlik görevini yapmakta olduğu Tunceli’de uğradığı elim bir kaza sonucu arkadaşının silahından çıkan kurşunla şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, Tunceli’nin Nazımiye İlçesi Jandarma Komutanlığı’nda görevli Uzman Çavuş Mahmut Kır, 9 Nisan Salı günü koğuşta şakalaştığı arkadaşının silahından çıkan kurşunla ağır yaralandı. Olaydan hemen sonra Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan talihsiz asker Kır, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Tunceli’de meydana gelen acı haber, şehit askerin baba ocağı Tirebolu’da büyük üzüntüye neden olurken; şehidimizin naaşı Tunceli İl Jandarma Alay Komutanlığı’ndaki törenin ardından Elazığ Havalimanı’na gönderildi.

Tirebolu’nun Örenkaya Köyünden Taner Kır’ın oğlu olan Mahmut Kır’ın cenazesi, Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı’na bağlı askerler tarafından Elazığ’dan Ordu-Giresun Havalimanına getirildi. Şehit askeri havaalanında kalabalık bir grup karşıladı. Oradan da memleketi Tirebolu’ya getirilen şehit asker Kır, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Yakın’ın da katıldığı hazin bir törenle doğum yeri olan Örenkaya Köyünde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından dua ve gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here