Geyikli Mahallesi Yolları Bakımsızlıktan Dökülüyor

0

Şalpazarı ilçesine bağlı Geyikli Mahallesi ana yollarının taş duvar yapımı aşamasında ağır tonajlı kamyonların yollara zarar vermesi sonucunda Mahalle yolu yalnızlığa terk edilirken, köylüler patates tarlasına dönen yollarda ulaşımlarını güçlükle sürdürüyor.
Geyikli Mahalle sakinleri, yolların durumuyla ilgili olarak  yetkililere defalarca bilgi vermelerine rağmen henüz herhangi bir çalışma yapılmadığını öne sürdüler. Geyikli Mahalle sakinleri, konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamalarda, “Mahallemizin yollarına yapılan taş duvar yapımı aşamasında ağır tonajlı araçların yollara zarar vermesi sonucu ve  havaların yağışlı gitmesi nedeniyle Mahalle yollarımız aşırı derecede bozuldu. Yolların durumunu defalarca  yetkililere iletmemize rağmen çağrımıza kulak asmadılar.

Yollarımız bakımsızlıktan dökülürken adeta köstebek yuvasına döndü. Köylere ulaşımlarımızı güçlükle sürdürüyoruz. Son olarak 6 ay öncesi  öncesinde yetkilere ulaştık.Yetkililerden Bize verilen bilgiye göre yollarımızın ihalesi yapılmış olup en kısa zamanda asfalt yapılacağı söylendi. Ama gel gör ki; son alınan bilgiye göre ödenek yokmuş biz anlamıyoruz 6 ay önce ihalesi yapılan yolun şuan nasıl oluyor da ödeneği olmuyor. Şalpazarı, Trabzon Büyükşehir ve Karayolları  yetkililerine bir kez de sizin aracılığınız ile seslenmek istiyoruz. Bizleri sadece seçim zamanlarında hatırlamasınlar. İl genelinde bazı köy ve Mahalle yollarının asfaltlanması yönünde çalışmaların başladığını görüyoruz. Bizim Mahalle yollarımızın da asfaltlanacağı günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Geyikli Mahalle sakinleri olarak bozuk yollarda ulaşım noktasında büyük sıkıntılar çekiyoruz. Yetkililerin bir an evvel sesimize kulak vermelerini ve yollarımızın bakımının yapılmasını istiyoruz” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here