Geyikli Dernek Başkanı Demirbaş, vatandaşları koronavirüse karşı uyardı

0

Geyikli Beldesi Kültür ve Sosyal Yardimlaşma Derneği Başkanı Fahri Demirbaş vatandaşları koronavirüse karşı uyardı,Demirbaş tüm dünyayı etkisi altına alan ve 114’ten fazla ülkeye yayılması sebebiyle ve en son Geyikli Mahallemizde görülen Covid-19 Dünya Sağlık Örgütü’nce pandemi ilan edilen koronavirüs salgınından korunmak için vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Koronavirüs riskine karşı uyulması gereken 14 kurala değinen Dernek Başkanı Demirbaş, vatandaşları salgından korunmak için uyardı. Demirbaş, “Bizi ve ülkemizi zorlu bir süreç bekliyor; ama vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kurallara riayet ederse ve hayatlarını bu şekilde sürdürürlerse bu salgın ülkemiz ve Mahallemizde ve diğer ülkelere nazaran daha hafif atlatılacaktır” dedi.Dernek Başkanı Demirbaş, vatandaşları belirlenen kurallara uymaları konusunda uyararak, “Vatandaşlarımız daima tedbirli olmalılar. Devletimizin ve yetkili organların aldığı kararlara uyulduğu takdirde bu süreçten en az zararla çıkacağımıza yürekten inanıyorum” diyerek virüsten korunmanın temel yolunun hijyen kurallarına uymaktan geçtiğini dile getirdi.

Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Belirtilen hususlara dikkat edildiğinde salgının atlatılacağına yürekten inanıyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here