Geleneksel Erikbeli Yayla Şenliği Gerçekleşti

0

Erikbeli yaylası  her yıl geleneksel olarak yapılan 4. düzenlenen olan Sonbahar 4.Erikbeli yayla şenliği yapıldı.

Erikbeli Yayla şenliğine Trabzon Büyükşehir Başkan vekili Ataman, Şalpazarı Belediye Başkan Refik Kurukız,Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramiz Uzun, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel,Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, , İş adamları, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Erol yanık’ın sunumuyla başlayan Erikbeli Yayla şenliğinde konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan vekili Atilla Ataman, “Yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda ilgi odağı haline gelen Karadeniz yaylaları, her geçen gün turistik açıdan değer kazanıyor. Gelenekselleşen yayla şenlikleriyle barış ve kardeşlik duyguları güçleniyor; insanların birbiriyle olan muhabbeti ve tamamen birlikteliği artıyor. Yaylarımızın doğal güzelliklerini bozmadan, ekonomik olarak buralardan istifade edeceğiz. Herkesi Doğu Karadeniz Bölgesi’nin bu doğal güzelliklerini görmeye davet ediyorum. Bu güzel bir organizasyonu düzenleyen Erikbeli yayla şenliği tertip komitesine teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından yöresel sanatçılar Sait Uçar,Sebahattin Yanık,Yamaç,Kurtuluş Eyübil,Savaş Arslan,Umut Ayvaz,Sinan Aktaş,Ali Kemal,Bedirhan Güner,Paşa Ceylan,Emre,Muhammet Güner ve Ali Bulut  kemençe horon eşliğinde Karadeniz Müziklerini seslendirdiler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here