Ana Sayfa Güncel Elektrik arızasını kendileri giderdiler

Elektrik arızasını kendileri giderdiler

0

Şalpazarı ilçesine bağlı Gökçeköy Mahallesi Kovanlık Mevkiinde kopan elektrik tellerini vatandaş kendi imkânları ile bağladılar.

Geçtiğimiz günlerde bütün Karadeniz bölgesinde etkili olan kar yağışı Şalpazarı ilçesi ve mahallerinde etkili oldu. Aşırı yağan kar yağışı nedeniyle her zaman elektrik mağduru olan Şalpazarı ilçesine bağlı Gökçeköy Mahallesi Kovanlık mevkiinde yaşayan vatandaşlar her yıl olduğu gibi yine elektrik mağduru oldular.Aşırı kar yağışı nedeniyle 1 buçuk metre kar olan mahallede yollar açılmayınca bölgeye elektrik ekipleri gidemediler. 2 gün elektrik mağduru olan mahalle sakinleri iş başa düştü diyerek hep beraber elektrik arızalarını kendi imkanlarıyla giderdiler.

Kopan elektrik tellerin bağlayanlar arasında bulunan mahalle sakinlerinden Erhan Bayraktar 2 gün boyunca etkili olan kar yağışı elektrik tellerini kopardı. Bu olayı yetkilerle bildirdik fakat yetkililer yolların açık olmadığı için bölgeye gelemediler arızaya gideremediler.Biz bu elektrik sorunun sadece kış mevsiminde değil,Elektrik telleri ormanlık alandan geçtiği  için yaz mevsimlerinde de yaşıyoruz.Her defasında yetkililere bu konuyu söyledik.10 Yıldır biz söyledik onlar söz verdiler yapacağız dediler.Ama gel görki yine aynı sorun, bu nedenle  en son kar yağışında 2 gün boyunca elektriğin yapılmasını bekledik,fakat yapılmayınca kendi imkanlarımızla ile kopan telleri bağladık;dedi.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version