Düğünler Nasıl Olacak

0
Düğünlerde oyun, dans müzik serbest mi? Düğünlerde hangi koronavirüs tedbirleri uygulanacak?
Çin’de ortaya çıkan ve Mart ayından itibaren ülkemizde etkisi gösteren koronavirüs pandemisi, düğün organizasyonlarını da etkilemişti. İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesi ile düğün hazırlığı yapanların düğünler nasıl olacak, düğünlerde oyun, dans müzik serbest mi, düğünlerde takı nasıl takılacak, düğünlerde hangi koronavirüs tedbirleri uygulanacak gibi konular netlik kazandı.

Düğünlerde oyun, dans müzik serbest mi? Düğünlerde hangi koronavirüs tedbirleri uygulanacak?

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler” konulu genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı’nın kararnamesi ile düğün hazırlığı yapanların düğünler nasıl olacak, düğünlerde oyun, dans müzik serbest mi, düğünlerde takı nasıl takılacak, düğünlerde hangi koronavirüs tedbirleri uygulanacak gibi konular netlik kazandı.

Düğünler nasıl olacak? Düğünlerde oyun, dans müzik serbest mi? Düğünlerde takı nasıl takılacak? Düğünlerde hangi koronavirüs tedbirleri uygulanacak?

Düğünlerde oyun dans ve müzik serbest mi?

Düğünler de gelin ve damat hariç halay çekilemeyecek, dans edilemeyecek, gösteri yapılamayacak.

Takı nasıl takılacak?
Takı merasimi, hediyelerin düğün mekânının uygun bir yerinde bulundurulacak sandık vb. bir toplama kutusuna konulması şeklinde yapılacak.
Hangi tedbirler uygulanacak?

Düğünler, bulaşma riskini azaltmak amacıyla mümkün oldukça açık havada yapılacak ve süre kısa tutulacak

Düğün yapılacak mekânlara maske takılarak girilecek, işletme sahiplerince girişlerde yeterli miktarda maske bulundurulacak. Maskesiz misafirlere girişte maske dağıtılacak. Ayrıca maskelerin düğün sürecinde de takılacak ve  Misafirlerin oturma düzeni masalar arası en az 1,5 metre, sandalyeler arası 60 cm olacak şekilde düzenlenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here