Bu Sefer Aç kurtlar Köpekleri yedi

0

Şalpazarı ilçesi Gökçeköy Mahallesi  daha önceden yaşanan aç kalan kurt sürüsü,inekler zarar vermesinin ardından  şimdi de köylere kadar inerek 4 köpeği yedi.

Edinilen bilgiye göre, Şalpazarı İlçesi Gökçeköy Mahallesi Kovanlık mevkiinde kar yağışı ve soğuklar nedeniyle ormanda yiyecek bulmakta zorlanan kurt sürüsü Gökçeköy Mahallesi Kovanlık mevkii ve Trabzon il sınırı olan Çanakçı İlçesine  bağlı köylere indi. Şalpazarı Gökçeköy Mahallesi Kovanlık Mevkiinde   yaşayan Erhan Bayraktar isimli bir vatandaş dün akşam köpeğinin kurtlar tarafından kaçırılarak yenildiğini iddia ederek, “Akşam geç saatlerde Kurt seslerini duydum. Buna karşılık köpeğimin bağarmasını duydum.Bunun üzerine köpeği kurtarmak dışarı çıktım, arkasından koştum ama köpeği kurtaramadım.Sabah kalktığımda köpeğin kulübesinin  önünde kanlar vardı.

Başka köylerde de aynı olayların yaşandığını söyleyen Bayraktar, “Benim yaşadığım köyün dışında Trabzon ilimize sınır olan Giresun ili Çanakçı ilçesine bağlı Kalebörk köyünde 2 ve Çağlayan köyünde 1 tane köpek kurtlar tarafından yenilmiş. Kendimiz de yabani hayvan saldırılarına uğramaktan korkuyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here