Bıçakçıoğlu’ndan Beşikdüzü Açıklaması

0

Eski Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, geçtiğimiz günlerde geldiği Beşikdüzü’nde yaptığı tespitlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Bıçakçıoğlu’nun Beşikdüzlülere yazdığı mektup tarzındaki o yazı:

“DEĞERLİ BEŞİKDÜZÜLÜLER

Sizleri bir konuda bilgilendirmek istiyorum. Bu hafta üç gün Beşikdüzü’nde kaldım. Gördüm ki herkesin keyfi yerinde..? FAKAT….

BEST OTEL alanının ve KURTOĞLU PARKI’nın bu halde olmasının sebebini sizlere izah etme ihtiyacını duyduğum için bunları yazıyorum.

1- Best Otel alanını Beş Yıldızlı Beş yüz Odalı bir otel ve 250 Rezidans yapılması şartıyla Yatırımcı AJAJİ firmasına sattık. Projeyi Büyükşehir Meclisinden 25 kat olarak geçirdik. Şayet üç yıl içinde yatırımı tamamlayamazsa araziyi ücretsiz olarak Belediyeye devretme şartını da koyduk.

2- Hemen birileri davalar açmaya başladı. Dava açanlar Osman YILDIZLAR, Okan GÖZACAN, Kasım GÖZACAN ve Yusuf KUKUL adlı şahıslardır. Acılan her davadan bir şekilde kurtuldukça yeni davalar açıldı. Yetmedi yatırımcı firmanın kapısında “ Araplar bizden sadece eğitim alabilir “

Diye de pankart açtılar. Birde fikri ve zihni karışık Ozan KARAGÖZ adında bir avukat sahne aldı. En az 300 kişinin iş bulacağı 60 milyon Dolarlık bir yatırımı engellediler.

3- Tam davalardan kurtulup inşaat devam ederken bu sefer sadece Kasım GÖZACAN adına aynı avukat ikinci bir dava daha açtı. Bu şahıslara LÜTFEN iyi bakın. Beşikdüzü’nde çakılı tek çivileri var mı ?

4- Sonra seçim oldu. Kıymetli Ramis Uzun belediye başkanımız oldu. Yatırımcıya inşaatı durdur dedi. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde de “Arap istemiyoruz, tası tarağı toplayıp Beşikdüzü nü terk etsinler” diye konuştu. Böylece yatırımcıda küstürüldü.

5- Derken şubat 2020 de Av. Ozan Karagöz ün açtığı son davada mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Ardından da Haziran ayında yapılan planı iptal etti.

6- Tüm bunlara rağmen bu yatırımın yapılması için bir ŞANSIMIZ  vardır. Oda şu an temyiz aşamasında olan davadan Kasım GÖZACAN’ın vazgeçmesidir. Bu konuda Belediye başkanının gönülsüz olduğunu biliyorum. Birçok aklı başında insan Ramis Başkanla ve Kasım beyle görüşmüştür. Ama maalesef Belediye Başkanımız bu yatırımın ÖNEMİNİ kavrayamamıştır.

7- Best Otel ve Parkın tapuları AJAJİ firmasındadır. Bu durumda Yatırımı yapmadığından arsalara verdiği parayı ve inşaata yaptığı masrafı faiziyle belediyeden talep edecektir.

 

Sayın Başkana konunun önemi her hatırlatıldığında devamlı TOPU TAÇA ATMAKTADIR. Bu konuda ne söylüyorsa eksiktir ve yanlıştır.

Bugün Organize Sanayi Bölgesi varsa ve orada 700 kişi çalışıyorsa 20 yıl önce benim verdiğim mücadelenin bir sonucudur. Üzülerek belirteyimki yine yirmi yıl önce Beşikdüzü ne yaptıracağım 200 yataklı hastaneyi de o günün Belediye Başkanı engellediği gibi bugünkü Başkanımızda böylesi bir projeyi engelleme gafleti ve delaleti içindedir. İş ve Aş için gurbete çıkan veya çıkacak olan herbir gençimizin vebali biz yönetenlerindir. Bu KADER DEĞİLDİR. BİZ KENDİMİZ ETTİK diyor ve her birinizi sorumluluk almaya çağırıyorum.

Bu arada ŞARTNAME VE SÖZLEŞMEDE belirtilen yatırımları işletmeyi alan firma yapmadığı için TELEFERİK SÖZLEŞMESİ FESİH EDİLMİŞTİR. Firmanın teminatı olan üç milyon beşyüz bin lirada belediye kasasına girmiştir. Yaptığım tüm sözleşmelerde Beşikdüzü nün menfaatlerini gözetmemim neticesidir. Sayın Belediye Başkanımızın elinin altında böylesine kuvvetli bir sözleşme olduğu halde bir yıl önce Fesih işlemi yapılması gerekirken maalesef belediyeye denetim için gelen Müfettişin uyarısıyla yapılmıştır. Belediyenin hak ve hukukunu firma karşısında korumamıştır. Sözleşmenin 61. maddesine göre alması gereken iki milyon tl parayı alamamıştır. Bundan sonra yapılması gereken Teleferik Tesislerinin reklamının yapılarak iyi işletilmesidir.

SON BİR NOT : Sayın Ramis Uzun un TAKA ve Vakfıkebir GÜNAYDIN gazetelerine röportaj verip çarşıda dağıttığını söylediler. İnsanda azıcık UTANMA olur. Her kelimesi yalan, her satırı yanlış. İnsana sormazlar mı 500 günü geride bıraktın NE YAPTIN ? Bugüne kadar susup bekledim. Muhattap almadım. Ama bu kadarını da Beşikdüzü Halkı hak etmiyor. Yakında tüm yazdıklarına cevap vereceğim.

SELAM VE SAYGILARIMLA…

Orhan BIÇAKÇIOĞLU”

HABER:TS61.NET

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here