Başkan Kurukız, Şimdi Yardım Zamanı..

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Demir Ali için ACİL YARDIM çağrısında bulundu. 8 ay içerisinde tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğu için tüm vatandaşlarımızı Demir Ali için duyarlı olmaya davet ediyorum.

Halkımız bu konuda çok duyarlı ve bu çağrımız basın aracılığı ile geniş bir kitleye yayılmış durumda, bizler de her zamankinden daha çok duyarlı olmalıyız ve yardımda bulunmalıyız diyen başkan Kurukız, tüm halkımızı yardım yapmaya davet etti.

Haberi geniş açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

16 Aylık Demir Ali’nin çok acil yardıma ihtiyacı var. SMA hastası olan minik Ali 8 ay içerinde tedavi edilmesi gerekiyor.

Trabzon Şalpazarı ilçesi Geyikli Mahallesi nüfusuna kayıtlı Ordu Barosu’na kayıtlı avukatlar Av. Ezgi Kara Bayraktar ve İbrahim Kubilay Bayraktar’ın çocukları olan 16 aylık Demir Ali, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası. SMA birden fazla tipi olan ağır bir hastalık. Hastalığın en yaygın şekli olan SMA Tip 1 tanılı bebekler tedavi edilmezse desteksiz oturmak gibi normal gelişimsel ilerleme aşamalarını sergileyemiyor. Genellikle yaşamın ilk altı ayında ortaya çıkan hastalık tedavi edilmediği takdirde bebeklerin yüzde 90’dan fazlası hayati tehlike yaşıyor.

Amerika’da sadece 2 yaş altındaki bebekler için onaylanan ve 2.4 milyon DOLAR bedelindeki Zolgensma isimli gen terapisini alması gereken minik Demir Ali tedavi için hayırsever vatandaşlarımızdan destek bekliyor.

BÜTÜN TÜRKİYE ALİ’NİN SAĞLIĞINA KAVUŞMASI İÇİN SEFERBER OLDU

Demir Ali’nin bir an önce sağlığına kavuşabilmesi için Tüm Türkiye basın yayın organları futbol ,sanat,baro camiası yanında vatandaşlar, resmi internet sitelerinden yardım çağrısında bulundu.

Yapılan çağrıda şu görüşler dile getirildi; “Değerli yurttaşlarımız, değerli hemşerilerimiz, değerli meslektaşlarımız,Değerli arkadaşlar;  Ezgi Kara Bayraktar ve İbrahim Kubilay Bayraktar çiftinin oğulları Demir Ali, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastası.

Ona daha sağlıklı ömür, sağlıklı bir gelecek sunabilmek için Amerika’da sadece 2 yaş altındaki bebekler için onaylanan ve 2.4 milyon DOLAR bedelindeki Zolgensma isimli gen terapisini alması gerekiyor. Demir Ali, şu an 16 aylık ve maalesef zamanımız çok kısıtlı.

Yalnızca 8 ay zamanı var Demir Ali’nin. Yapacağınız tüm bağışlar çok değerli. Sadece paylaşmanız bile çok fazla insana ulaşılması demek. Elinizden gelen tüm maddi ve manevi yardımı Demir Ali’nin sağlığı ve geleceği için istiyoruz.

Ona daha sağlıklı ömür, sağlıklı bir gelecek sunabilmek için herkesin yardımına bekliyor. Demir Ali, 8 ay içerisinde tedavi edilmezse her şey için çok geç olabilir. Bağış yaparak Demir Ali’nin geleceği ve sağlığı olabilirsiniz.

İletişim için 0543 621 12 93-0505 782 98 60 numaralı telefonlarda ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here