Başkan Kurukız Meclis toplantısında Konuştu;Biz Bu Oyunları Çok Gördük

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Başkanlığın bugün toplandı.Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu yönetiminde gerçekleştirilen meclis toplantısında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız söz alarak Öncelikle geçtiğimiz hafta Şalpazarı İlçesini ziyaret eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve heyetine teşekkür etti.

 

Meclis toplantısında söz alan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız;Değerli Meclis Başkanım ve saygıdeğer Meclis üyeleri bilindiği gibi 2021 yılı,Türkçe ve Yunus emre yılı ilan edildi.Bu kapsamda gerek ilimizde gerek ilçemizde Türkçe tabelaların yaygınlaştırılması konusunda öneri getirmek istiyorum.Madem Türk’üz ,Türkçe konuşuyoruz ilimiz ve ilçelerimizde bu anlamda tabela kirliliğinin önüne geçilmesini talep ediyor Türkçe tabelalarının yer almasını talep ediyorum.Son zamanlarda Trabzon Moloz mevkiinde çok güzel çalışmalar yaptınız.Bu anlamda Moloz isminin değişmesinin zamanı geldiğini talep ediyorum.

Başkan Kurukız; Ülke gündemiz Boğaziçi Üniversitesinde kurgulanmak istenilen ve oynanmak istenen bir oyun var. Bu oyunları biz çok gördük.Gerek 27 Mayıs’da gerek 12 Eylül’de,28 Şubat’ta, 15 Temmuz’da ve daha önceki gezi olaylarıyla bu konularla Türk Milletinin bilgisi var.Bir daha böyle oyunların oynanmasına Türk Milleti asla Müsaade etmez.bu anlamda ABD bu olayların yakından takip ettiğini yakından görüyoruz.Bende diyorum ki bu olayları yakından izleyen Kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Türk Milletinin Kıymetli lideri Devlet Bahçeli var.Türk Silahlı Kuvvetleri var.emniyet güçlerimiz var.yakından İzleyen İçişleri Bakanımız var,Yakından İzleyen Ülkü Ocakları Teşkilatı var.Hiç merak etmesinler.dedi.

Başkan Kurukız’ın konuşması sonrası Meclis üyeleri ve Meclis Başkanı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu talepleri konusunda Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’a teşekkür etti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here