Başkan Kurukız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü karanfil dağıtarak kutladı

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinin  Belediye Başkanı Refik Kurukız, çalışan kadınları işyerlerinde ziyaret edip, karanfil verdi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Şalpazarı Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kadınlara karanfil dağıtarak kutlayan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, bu geleneği bozmadı. Şalpazarı, ilçe merkezi başta olmak üzere kamu ve özel kurum ve kuruluşlarında, ilçede  bulunan işyerlerinde çalışan kadınları ziyaret edip, karanfil dağıtarak Dünya kadınlar Günü’nü kutladı.

Ayrıca belediye tarafından oluşturulan ekiplerce kent merkezindeki hastane, okul, yurt, sağlık ocakları, resmi kurum ve kuruluşlar ile özel kurum, kuruluş ve teşekküllerde çalışan kadınlara karanfil dağıtımı yapıldı.

Üzerinde ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun’ yazısı bulunan karanfilleri dağıtan Belediye Başkanı Kurukız’a, MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Ömer Özdin,MHP İlçe başkan Yardımcısı Fatih Kandil,Yönetim Kurulu  eşlik etti.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, kadın istihdamının artmasının ekonomik kalkınma ve gelişmede büyük bir öneme sahip olduğuna inandığını belirtip, “Bölgemizdeki kadın istihdamının artmasını ve kadınların daha iyi şartlarda çalışmalarını her şeyden fazla önemsiyoruz. Kadınlarımıza sadece 8 Mart’ı değil, her günü en az 8 Mart kadar özel kılmak en büyük amacımız ve temennimizdir. Çünkü geleceği onlar şekillendirecektir. Bizler bu görevleri ve makamları onların yetiştirecekleri çocuklara devir edeceğiz. Kadınlarımız ne kadar güçlenir ise o kadar güçlü bir Türkiye’ye ve geleceğe sahip oluruz. Bu vesileyle bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.Açıklama yok.Açıklama yok.Açıklama yok.Açıklama yok.Açıklama yok.Açıklama yok.Açıklama yok.Açıklama yok.Açıklama yok.
Açıklama yok.Açıklama yok.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here