Başkan Kurukız’ın “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” Mesajı

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle yayımladığı mesajda “ İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100.yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu destanı yazdıran tüm şehitlerimizi ve İstiklal mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Mehmet Akif Ersoy’u minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nda Türk milletinin neden savaştığını, neye inandığını anlatmıştır. Çanakkale Savaşı’nı yazdığı bir şiirle anlatan Mehmet Akif, Kurtuluş Savaşı’na da İstiklal Marşı’mızı hediye etmiştir.

Bayrağımızı ve istiklalimizi ebedileştiren İstiklal Marşı, milletimizin tarihini, ruhunu ve ideallerini yansıtan hiçbir zaman ölmeyecek ve mütemadiyen yaşayacak olan bir değerdir.

Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın onuru ve mutluluğunu yaşarken, Milli Mücadelenin Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı şükran ve minnetle bir kez daha anıyorum.

Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi “Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here