Barış Pınarı Harekatı’na Şalpazarı’nda Destek

0
Barış Pınarı Harekatı’na Şalpazarı’nda Destek

Trabzon Şalpazarı ilçesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK/PYD ve DAEŞ terör örgütlerini sınır hattından temizlemek amacıyla Suriye’ye yaptığı sınır ötesi operasyonlarda görev yapan askerlere moral vermek için Şalpazarı ilçesinde “Mehmetçiğe Kurban kesilerek dualar okutuldu” desteği yapılıyor.

Şalpazar Belediyesi, oluşturulan komite ile vatandaştan gönüllü toplanarak Şalpazarı Belediyesi tarafından Kurban kesildi ve Kuran- Kerim Okundu,

Şalpazarı  Belediye Başkanı Refik Kurukız, halkın her zaman devletin yanında olduğunu ve TSK’nın her operasyonunda destek çıkıldığını söyledi.

Belediye Başkanı Kurukız, açıklamasında;

“Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatlarında yine ilçemiz halkı maddi ve manevi yönde çok destek çıkmıştı. Şalpazarı halkı da tüm Türkiye gibi tek yürek olarak Mehmetçiğinin yanındadır. Orada bulunan evlatlarımız bu duygu ve düşünce ile bu zor görevde yalnız olmadıklarını bilsinler”dedi.

İlçe Meydanında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Başkanlığında gerçekleştirilen programa Beşikdüzü Kaymakamı Şakir Öner Öztürk,siyasi parti başkanları, STK Başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here