AK Parti Trabzon’da kongre tarihleri açıklandı

0

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısından il başkanı Haydar Revi, kongre sürecini anlattı. 7 Ekim 2019 tarihi itibariyle kongre çalışmalarının başladığını duyuran Revi, 1 Haziran 2020 tarihinde il kongrelerinin başlayacağını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

KONGRE TARİHLERİ İLAN EDİLDİ

”Bu vesileyle Barış Pınarı Harekâtına destek veren siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına ve bütün vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Yüce Allah, ülkemizin, milletimizin ordumuzun yardımcısı olsun.  Partimizin 7. olağan belde, ilçe ve il kongre takvimi de Merkez Karar ve yönetim Kurulu’muzun kararları neticesinde ilan edildi”

7 EKİM’DE SEÇİM SÜRECİ BAŞLADI

”Belirlenen kongre takvimine göre; 7 Ekim 2019 Pazartesi itibarıyla kongre seçim sürecimiz başladı.30 Kasım 2019 Cumartesi günü Belde ve ilçe delege seçimleri tamamlanmış olacak.1 Ocak 2020 Çarşamba günü ilçe kongrelerimiz başlayacak ve 26 Nisan 2020 Pazar gününe kadar tamamlanacak. 1 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle de İl Kongrelerimiz başlayacak bu süreç de 27 Eylül Pazar günü (119 gün) sona erecek.  İl Kongrelerinin tamamlanmasının ardından büyük kongre yapılacak”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here