AK Parti Şalpazarı Kongre Maratonu Başlıyor

0

Trabzon AK Parti Teşkilatlarında İlçe kongreleri 29 Şubat Cumartesi günü itibariyle başlıyor.Bindiği gibi AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi  15 Şubat Cumartesi günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Musatafa Varank’ın ve partililerinde katıldığı toplantı ile  yapılmıştı.

Toplantıda söz alan AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleşecek kongre sürecinin 29 Şubat’ta başlayacağını söylemişti.AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’nin bu açıklamasından sonra gözler Büyükliman Ak Parti İlçe Teşkilatlarına çevrildi.
29 Şubat 2020 Tarihinde başlayacak olan Trabzon ilçe Kongreler öncesinde Büyükliman Yöresindeki AK Parti İlçe başkanlığı konusunda son durumu araştırma yaptık.
Büyükliman Bölgesinde bulunan ilçelerden AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hakan Kocaman ve AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Ahmet Gören’in genel merkez onayı ile görevlerine devam etmelerine kesin gözü ile bakılıyor.
Ak Parti Tonya ilçe teşkilatında mevcut Başkan’ın devam edeceğine kesin gözüyle bakılsa da Bu ilçede partinin önemli isimlerinden eğitimci Mehmet Salih Aygün’ün önemli bir kamuoyu desteği ile başkanlık için varım demesi bekleniyor.  Tonya’da AK Parti’de çift listemi olacak. Bunu da zaman gösterecek.
Şalpazarı’nda mevcut ilçe Başkanı Zeki Çabuk görevine devam etmek isteyecektir. Bu ilçede Partinin bazı isimleri kendilerini sır gibi saklasa da Şalpazarı’nda İlçe Başkanı Zeki Çabuk’a karşı liste hazırlıkları yapıldığı ve karşı aday çıkmasının büyük olasılık olduğu belirtiliyor. AK Parti Şalpazarı ilçe  Kongresinde iki ismin değil üç veya dört ismin yarışacağı söyleniyor. Şalpazarı ilçesinde genel merkezin halka ve partililerle yapacağı kamuoyu yoklamasının neticesi büyük önem taşıyor.Şalpazarı halkı ve parti üyeleri ilçe başkanı atama değil seçimle gelmesini istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here