Ak Parti Şalpazarı Kadın Kolları şehitler için Kuran-ı Kerim okuttu

0
AK Parti Şalpazarı İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ak Parti Şalpazarı İlçe Teşkilatında  şehit düşen Mehmetçiklerin anneleri ve aileleri için mevlit okutuldu. AK Parti Şalpazarı İlçe binasındaki etkinlikte Kadın Kolları Başkanı Emine Atalar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kadınlarla birlikte Kur’an-ı Kerim ve dua programı gerçekleştirdiler.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, Fatma Kurukız ve Hülya Çakır Yılmaz dahil, iç mekan

Şalpazarı AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Atalar, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün nasıl ortaya çıktığından bahsederek, kadınlara kadın olmanın kıymetini İslam dininin bundan bin 500 yıl önce verdiğini söyledi.
.8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebi ile Şalpazarı Ak Parti ilçe binamızda Kur’an-ı Kerim ve dua programı düzenledik. Hem dünyada hem ülkemizde kutlama, olarak geçen bu özel tarihin “Dünya Emekçi ve Kadınlar Günü’nün kökeni acı bir tarihe dayanıyor. ABD’nin New York kentinde bir dokuma fabrikası… Çok ağır çalışma koşulları, çok uzun iş günleri ve buna karşılık çok düşük ücretler. Koşulların her geçen gün dayanılmaz hâle gelmesiyle 40.000 dokuma isçisi greve başladı. Bu sırada çıkan olaylarda 129 kadın yangında hayatını kaybetti. Ülkemizde de son günlerde yaşanan deprem, çığ felaketleri ve İdlib’deki şehitlerimiz için Yasin Şerif okuyup dua ettik. Şu anda gerek cephede gerek masada mücadele eden güvenlik güçlerimiz ve Devlet adamlarımız Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız ve vekillerimiz için dua ettik. Genel merkez AK Parti Kadın kolları başkanlığımız tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kahraman Türk Kadınlarına İthaf ediyoruz. Kahraman Türk Kadınlarımız ve Şehitlerimiz adına 1987’ye gönderdiğimiz mesajlarla güllerimizi şehitlerimize ve askerlerimize göndererek TSK Güçlendirme Vakfi’nda GÜL BAHÇEMİZİ olusturduk,dedi.
Atalar, “Dinimiz ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ der ve dinimizde kadınlara verilen önem anlatılır. Biz de bize hak ettiğimiz kıymeti veren dinimiz için, Güzel Ülkemiz şehit düşen kahraman askerlerimiz ve bizim için zorlu şartlara göğüs geren Mehmetçik için kadınlar günümüzü dua ve Kur’an okuyarak kutlayalım istedik. Allah dualarımızı kabul etsin” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Emine Atalar dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, oturma odası ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, iç mekan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here