Ahmet Yüksel Gülay Ortahisar Belediyesi Başkan vekili oldu

0

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Ortahisar Belediye Meclisi yeni dönemin ilk meclis oturumu gerçekleştirdi. Oturum Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlere saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yeni seçilen meclis üyelerinin tamamının katıldığı toplantıya belediye başkanı Av. Ahmet Metin Genç başkanlık etti. Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Av. A. Metin Genç, yeni ekibini  oluşturdu.

Başkan yardımcılıklarına Selahattin Çebi, Fatih Göktaş ve Mustafa Dinçer’i getiren Genç, başkan vekilliğine Ahmet Yüksel Gülay ile Faruk Kanca’yı atadı. Ortahisar’ın Grup Başkan Vekilliğini Hüseyin Canım, Meclis Başkan Vekilliklerine ise Nusret Onur ve Mustafa Yaylalı’yı getirdi.Yapılan oylamada meclis  komisyonlarının beş üyeden oluşmasına karar verildi. Meclis katip üyeliğine yapılan gizli oylamayla Behlül Karakaş ile Hacer Öztürk seçildi. Meclis yedek katip üyeliğine ise Mehmet Karaoğlu ile Abdurrahman Kınalı seçildi. Meclis birinci ve ikinci başkanvekilliğine yapılan açık oylamayla Nusret Onur ile Mustafa Yaylalı seçildi. Meclis Encümen Komisyonuna AK Parti grubunun önergesiyle Ufuk Hoş, Hayrullah Baytar ile Hayati Yavuz seçildi.Plan Bütçe Komisyonu’na açık oyla Hasan Yılmaz, Coşkun Şahin, Abdurrahman Kınalı ve Hüseyin Canım seçildi. İmar Komisyonu’na Faruk Kanca, Hüseyin Yılmaz, Enis Ramazanoğlu, Ayşe Kabadayı ve Cüneyt Zorlu seçildi.

Toplantı öncesi meclis üyelerini tek tek tebrik eden Başkan Genç, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Geçen dönemde meclis üyelerimizle birlikte Ortahisar’ımıza çok hayırlı hizmetler yaptık. Bu dönem de Ortahisar’ımıza hayırlı, güzel hizmetler yapmayı Cenab-ı Allah’tan diliyorum.” dedi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here