Ağasarda Kitap imza günü

0

Fotoğraf sanatçısı ve belgesel yönetmeni Varol Uzlu..Trabzon kadınını ve doğasını konu edinen “yüreğumun orta yeri” albüm kitabını ilk kez Şalpazarı Ağasar deresi üzerinde bulunan Dr.Ahmet Çabuk parkında bir imza günü düzenledi..

İmza törenine Şalpazarı ilçe halkının ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız‘ın yanı sıra Sancaktepe Eski Belediye Başkan Yardımcısı Rıfkı Bektaş,Samsun Şalpazarlılar dernek Başkanı Nurettin Balta,TDF Yönetim kurulu Üyesi Ali Atalar,Sayvançatak Köyü dernek Başkanı Erol Yanık, Mahalle Muhtarları katıldı.

Fotoğraf sanatçısı ve belgesel yönetmeni Varol Uzlu sanatsever Şalpazarı halkına kitabın oluşum aşamalarını anlattı..Kitaptaki birçok fotoğrafı ağasar vadisinde çektiğini söyleyen Uzlu 5 yıl süren bu çekimler sonunda farklı yazarların makaleleriyle bunu pekiştirdiğini belirtti..Amacının Trabzon kadınını ve doğasını en güzel bir biçimde insanlara anlatmak olduğunu belirterek bu kitaba herkesin sahip çıkmasını istedi.. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da yapılan bu güzel çalışma için burda olduğunu söyleyerek bölgemizi karşılıksız tanıtan sanatçımız Varol Uzlu’ya daha çok destek olmamız gerektiğini söyledi.. 176 sayfa dan oluşan bu albüm eser ilk defa Engin Erata’ya ait bir köy kahvesi yanında bulunan Şalpazarı Ağasar deresi üzerinde,Dr.Ahmet Çabuk parkında bir imza günü yapılarak farklı ve özel bir etkinlik haline getirildi..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here