Ağasar Voleybol Turnuvası

0

İstanbul İli Üsküdar İlçesi Kirazlıtepe Mahallesi sınırları içinde; organizasyonunu “Trabzon İli Şalpazarı İlçesi Çamlıca Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği” yönetim kurulu üyesi olan Hüseyin Yamaç’ın yaptığı “Şalpazarı Belediyesi Şehitler Voleybol Turnuvası” düzenlenmiştir. Bu turnuvaya 12 takım müracaat etmiş ve katılmışlardır. Turnuva Boğaziçi Spor Kulübünden kiralanan-Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapılmaktadır. 9.10.2018 itibariyle 2.haftası oynanan turnuvanın 2 ay gibi bir zaman diliminde bitirilmesi planlanmıştır. Yapılan bu turnuvada dernek adları adı altında hiçbir takım yer almamaktadır. Bu turnuvanın bitiminden itibaren yine Ağasarlı gençler arasında sonbahar ve ilkbaharda futbol ve voleybol turnuvası yapılması çalışmalarına başlanmıştır.
Bu turnuvanın yapılmasına “Trabzon İli Şalpazarı İlçesi Aktaş Yaylası Kültür ve Dayanışma Derneği” başkanı Turgay Karagül ve yönetimi, “Trabzon İli Şalpazarı İlçesi Çamlıca Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği” başkanı Muhammet Yamaç ve yönetimi destek vermektedir. Turnuvanın ana Sponsorluğunu, adından da anlaşılacağı üzere Şalpazarı Belediyesi üstlenmiştir.
Şalpazarı gençlerinin birlik ve beraberliklerini, kaynaşmalarını, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını, yaşlı ve gençlerin birlikte bir arada olmalarını sağlamak amacıyla böyle bir aktivitenin başlanmasına öncülük eden Sayın Hüseyin Yamaç’ı tebrik ederiz. Çünkü bünyesinde birçok dernek ve onların üst kurumu olan Federasyon barındıran, İstanbul gibi bir yerde sosyal projelere şahısların el atması, Sivil Toplum Kuruluşları açısından pek düşündürücü olmuştur. Bu ve bunun gibi sosyal aktiviteleri yapmak tüzüklerinde de yazılı olan derneklerin asli görevlerindendir. Tüzüklerde yazılanlar kâğıt üzerinde kalmamalıdır. Üyelerine ve sosyal çevrelere olan sorumluluklarını bir nebze olsun yerine getirmenin hiç kimseye zararı olmaz, aksine çok faydası olur. Ülkemizin bu günlerde böylesi aktivitelere eskisinden daha fazla ihtiyacı olduğu açıktır. Bu aktiviteler bizlerin bir olmasını sağlayan en önemli etkenlerden sadece bir tanesidir. 

Haber:Turan Uzun

Foto:Fatih Muhcu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here