Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’dan Takdir Toplayacak bir Davranış

0

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’dan çok anlamlı ve takdir toplayacak bir davranış.Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın bu duyarlı ve vatandaşlar tarafından sevgi toplayacak davranışını şöyle anlatalım;Giresun Bulancak ilçesinde yaşayan Neşe Aygün ’ün tedavisi ve Aygün ailesinin imkansız dediği bir sağlık yolculuğu Trabzon Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız tarafından yerini heyecana bıraktığı öğrenildi.Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız bir gün Giresun Bulancak ilçesinde yaşayan Diyaliz ve Cam kemik hastası Neşe Aygün tedavisi için Trabzon KTÜ Farabi hastanesine gitmesi gerekiyor yalnız ,Diyaliz ve Cam kemik hastası olması nedeni ile sürekli oturma şekliyle kalacak olan  Neşe etrafına yastıklar konularak araç önünde gitmesi gerekiyordu.Öte yandan seyahat esnasında çok dikkat edilmesi gerekiyordu.Aygün ailesinin tüm geliri Neşe’nin aylık 930 TL engelli maaşı ve başka hiçbir geliri olmadığını hatırlatarak Trabzon’a nasıl gideceğiz dediler.Neşe’nin vücudunu hareket ettiremediğini ve en küçük bir sarsıntıda canı çıkarcasına eziyet gördüğünü biliniyordu. Bu nedenle 72 yaşında ki Annesi Emine Aygün 17.Mayıs Çarşamba günü saat 09.00 da Trabzon Farabi Tıp Fakültesi’nde etrafını yastıklarla destekleyecekleri özel araca ihtiyaçları olduğunu çaresizlik içinde olduğunu söylemiş olup ,Bu olayı haberlerde gören en küçük sarsıntı da büyük acılar içinde olan Neşe’ye Trabzon Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız elini uzattı.

Şalpazarı Belediye Başkanı Kurukız Neşe Hanımı arayarak ;Merhaba Neşe; Ben Trabzon Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız.Seni Çarşamba sabahı evinden alıp hastaneye ben götüreceğim.dedi. Kurukız sadece onu Trabzon Farabi Tıp Fakültesine getirmek olmadığını ve sağlık taramasında da yardımcı olacağını kendisiyle bizzat ilgileneceğini  söyledi.

Neşe Aygün’ü arayarak Trabzon KTÜ farabi hastanesi Tıp fakültesine getirmek söz veren Şalpazarı Belediye Başkanı makam şoförü Muhammet Atalar’a talimatı vererek Neşe Aygün Bulancak’tan almasını Tıp Fakültesine getirmesini söyledi.17 Mayıs sabahı Farabi Tıp Fakültesinde olacak şekilde güneşin doğduğu saatlerde Bulancak ilçesine gelen makam aracını evinin kapısında gören Neşe hiç bu kadar mutlu olmadığını söyledi. Makam aracına annesi ile birlikte binen Neşe ilk kez hastaneye bu kadar mutlu gidiyorum. Acılarım gözyaşlarımla akıp gitti dediği öğrenildi.Trabzon Farabi Tıp Fakültesine yatışı yapılan Neşe Aygün “kendimi hiç bu kadar özel hissetmemiştim. Benim için seferber olan güzel insanlar ne yapılması gerekiyorsa yapma telaşında olmasını  anlatamam “ dedi. Öte yandan Trabzon Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız sadece onu Trabzon Farabi Tıp Fakültesine getirmekle kalmadığı tüm işlemlerine yardımcı olduğu ve Neşe’nin tedavisi için ne yapılması gerekiyorsa yapıldığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − 12 =