İmam Hatip Davut Bayraktar vedalaştı

0

04.12.2009 Yılında Beşikdüzü ilçesi Resüllü Mahallesi Aşağı mahalle camisinde imam hatip olarak göreve başlayan Şalpazarı nüfusuna kayıtlı Davut Bayraktar  14.06.2019 cuma günü görev yaptığı  Resüllü Mahallesi Aşağı mahalle camisinde Cuma namazı’nda helallik isteyerek Vakfıkebir Şenocak Mahallesi merkez camii tayin olduğunu açıkladı.

Mahalle sakinleri tarafından sevilen ve sayılan Bayraktar,görev yaptığı mahalle sakinleri;10 yıl içerisinde bir memur olarak değil mahalle sakini olarak her zaman görev yapan , mahallemizde birçok etkinlikler dede öncülük ederek birlik, beraberli, kaynaşma anlamına da hep mahalle sakinleri ile beraber olmuştur.Bayraktar hocamızın görev yerinizde aynı duygularla hizmet edeceğinden hiç endişemiz yoktur. Mahallemize verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür eder yeni görev yerinizde başarılar dileriz,dediler.

Mahalle sakini Osman Dudak ise;Mahalle imamı” kavramı benim hayatımda önemli bir yer tutar,okuduğum birçok hikaye kitapların yapıcı bütünleştirici rol model insanlar olmasından kaynaklanmaktadır. Hocamız Davut Bayraktar’ bu güzellikleri kendinde toplamış, sanki bu mahallede doğmuş, büyümüş bizden biri idi , bizdendi,ondan dolayı bizim için farklı idi ,mahalle imam hatipliğinden ayrılmasından derin üzüntü duydum. Allah yeni yerinde daha iyi hizmetler vermeyi nasip etsin, bahtı açık olsun. onu hep güzelliklerle hatırlayacağız;dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 13 =