AK Parti Şalpazarı Gençlik Kolları 5’inci olağan kongresi yapıldı

0

AK Parti Şalpazarı Gençlik Kolları 5’inci olağan kongresi yapıldı.Tek liste ile gidilen seçimde  Aydın Kuru, Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

AK Parti Şalpazarı İlçe 5. Olağan Gençlik Kolları Kongresi Atatürk İlkokulu konferans salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını AK Parti Şalpazarı eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Diner  yaptı.Diner;20 Şubat 2017 tarihinde genel merkez tarafından atandığım Ak Parti Gençlik kolları Başkanlığımda bana destek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan,a Başbakanımız Binali Yıldırım’a Ak Parti Trabzon milletvekillerine Ak Parti Şalpazarı İlçe Teşkilatına ve Şalpazarlı Hemşehrilerime teşekkür ederim ;dedi.

Diner;Aday olmadığı Ak parti İlçe Gençlik Kongresinde tek aday olan Aydın Kuru’ya başarılar dileyerek her zaman yanında olacağını hatırlattı.

Kongreye AK Parti Trabzon Milletvekili  Salih Cora , Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve Ak parti Şalpazarı ilçe delegeleri ,Şalpazarı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri,ve bazı il yöneticileri katıldı.

Kongrede Konuşma yapan Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora şöyle dedi;

“Ak Parti gençlik kollarına büyük önem veriyor. Ak Parti kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan siyasi hayatına gençlik kolları başkanlığından başlamış;  il başkanlığı, belediye başkanlığı, milletvekilliği, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı makamına gelmiştir. Siyasi hayatı tamamen mücadele ile dolu bir liderdir. Kendisi gençlere siyasette yer vermek ustalığın şiarındandır anlayışı ile gençlere siyasette her zaman öncelik vermiştir. Sizlerin arasında yetişmiş bu toprakların bir evladı olarak biz de çok genç yaşlarda üniversite yıllarında siyasete başlayarak ardından gençlik kolları il başkanlığı, ak parti il yönetim kurulu üyeliği, seçim işleri başkanlığı,  il başkan yardımcılığı, seçim koordinasyon merkezi başkanlığı yaptım. Türkiye’nin en genç il başkan yardımcısıydım. AK Parti kurulduğunda 2 yaşında olan şu anda Gençlik Kolları’na üye olabilecek yaştadır.”

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın; “Tonya İlçesi nüfusuna kayıtlıyım ama Şalpazarı nın vekiliyim” sözleri salonda bulunanlar tarafından alkışlandı. Milletvekili Cora, Şalpazarı ve Tonya’nın birlikte milletvekili çıkaracak nüfusa ve seçmen sayısına sahip olmadığını da kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 5 =