23’ü Şalpazarı’lı 900 Özel Harekat Polisi Balıkesir’de Yemin Etti

0

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde Şalpazarı nüfusuna Kayıtlı 23 özel Harekat Polisi(POMEM) 19 dönem öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Mezun olan polisler Özel Harekât Teşkilatı’nda görev alacak.

23 Özel Harekat Polis Memurunu Şalpazarı Nüfusuna kayıtlı 900 Özel Harekat Polis Memuru , yemin töreninin ardından görev yerlerini de öğrendi.Balıkesir Polis Eğitim Merkezi’nde 19 dönem polis eğitim ve öğretim yılının üçüncü dönemini başarı ile tamamlayan 900 yeni polis memuru, düzenlenen törenle diplomalarını alarak meslek yemini etti.

 

Mezuniyet törenine Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yenikalaycı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı. Yemin Törenina Katılan Özel Hareket Polislerinin yemin töreni ve evlatlarına kavuşma sırasında duygulu anları gözlerden kaçmadı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 1 =