Şalpazarlı İsimsiz Kahraman

0

Değerli takipçilerim biliniyor ki 15 Kasımda Halep’in doğusunda başlayan kuşatma halen devam etmektedir.Son alınan bilgilere göre  Rejim güçleri ve milislerin 4 kadınla 9 çocuğu diri diri yaktığı, 67 erkeği kurşuna dizdiği öğrenildi. Onun öncesi de vardı ama asıl büyük saldırılar bu tarihte başladı ve gelinen noktada yaklaşık 1000 sivil katledildi.Bu olay Türkiyeyi derinden üzmüş ve üzmeye devam etmekte olup Halepteki yaşayan bu kuşatmanın altında olan vatandaşlara İslam ülkelerinden gıda ve giyecek yardımları devam etmektedir.Şimdi sizlere çok duygulanacağınız  Şalpazarlı bir vatandaşımızın Halep’teki vatandaşlara yardım kampanyasına katkıda bulunan ismi dahi bilinmeyen bu kahramanın hayırseverlilik duygusunu anlatacağım.

 

Şalpazarlı ilçemizin güzide mahallerinden  Dorukkiriş’li doğumlu henüz işi bile olmayan askerden yeni gelmiş bu ismini bilmediğimiz hayırsever hemşehrimiz tüm Türkiye’de Halepteki vatandaşlara yardım kampanyasını duyuyor.Hayırsever vatandaşımız bu olaydan çok etkilenerek Halep için bir yardım yapmak Halepteki insanlara bir katkıda bulunmak için kullanmadıkları elbiselerini hatta çocuk oyuncağı bile toplayarak paketleme yapıyor.

 

Dorukkiriş’li bu hayırsever hemşehrimiz tabi ki şuanda kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesiyle birlikte hazırlamış olduğu yardım paketini omuzlayarak Şalpazarı’na kadar geliyor.Şalpazarı ilçesine geldiğindeHalep için gıda ve giyecek kampanyası toplayan Şalpazarı Geyikli mahallesi doğumlu Akçaabat 17 Şubat Anadolu lise müdürü Abdullah Gülay’ın böyle bir faaliyette olduğu bilgisini alıyor. İşi bile olmayan bu genç kardeşimiz Şalpazarın’dan dolmuşa biniyor burdan direk Akçaabat’taki 17 Şubat Anadolu lisesine paketlerini ulaştırmak için gidiyor.Yanlız bilindiği gibi 17 şubat Anadolu lisesi Akçaabat sahilinden 2,5 km icerde bulunmakla birlikte birazda yokuş çıkılması gerekmektedir.

 

Şalpazarlı hayırsever vatandaşımız Akçaabat sahilinde dolmuştan inerek paketini omuzlayarak okulun yolunu tutuyor.Bu sırada yolda giden hayırsever hemşehrimiz yoruluyor ve biraz dinlenmek üzere birkaç yerde oturuyor.İsimsiz kahramanın yorularak dinlendiğini gören vatandaşlar acaba canlı bomba mı diye endişe ederek bazı bazı sorular soruyor. Sorulan sorular karşısında duygulanan bu gencimiz kendisi ifade ederek okul girişine çıkıyor. Okul girişindeki güvenlik tarafından isim ve kimlik bilgileri sorularak kime niçin geldiniz deniliyor. Kahramanımız Okul müdürü Abdullah Gülay’la görüşmek istiyorum demesiyle okul idaresine gidiyor.Okul müdürünün de tanımadığı hemşehrimiz terli bir şekilde okul müdürüne ben Halepteki vatandaşlar için yardım getirdim demesi ve terli olarak onu gören okul müdürünü duygulandırıyor.

 

Daha sonra okul müdürü tarafından ağırlanan genç kahramanımız ;müdürüm daha çok yardım paketlerim  var ama getiremedim diyor .Okul müdürü Gülay tanışmak için nerelisin, ne iş yaparsın diye sorularına; askerden yeni geldim çalışmıyorum diye cevap verir.Kahraman genç hemşehrimiz ”temizlik işi dahil ne iş olsa yaparım demesi okul müdürünü bir kez daha duygulandırıyor.Daha sonra ismini bile söylemeyen yaptığı iyiliği Allah’tan başkasının bilmesini istemeyen hayırsever hemşehrimiz okuldan ayrılıyor.

 

Burdan öncelikle Halepdeki ateş altındaki vatandaşlar için yardım kampanyasını organize eden 17 Şubat Anadolu lisesi müdürü değerli hemşehrimizi bu örnek davranışından dolayı kutlarım.Ama bunun yanında bu isimsiz iyi niyetli hayırsever hemşehrimiz için ne söylesek azdır.kendisini yürekten kutluyorum.

   

 

Okuduğunuz için teşekkür ederim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here