Üniversite'de Büyük Yangın..! |

Üniversite’de Büyük Yangın..!

Üniversite’de Büyük Yangın..!

Trabzon’un ilk ve tek Vakıf Üniversitesi olan Avrasya Üniversitesinin, Yomra Yerleşkesindeki fakülte binasında sabah saatlerinde şok bir haber geldi. Fakülte binasının Karadeniz Sahil Yolundan bakıldığında sol tarafından alevler yükseldiği görüldü.

Yangının neden çıktığı henüz bilinmezken, ihbar sonrasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine intikal etti. Yangına çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği ve yangının kısa sürede söndürüldüğü ifade edildi. Yangının üniversitenin kantinin bulunduğu taraftaki dış cepheden başladığı ardından ise üst kısımlara doğru yayıldığı bildirildi. İtfaiyenin zamanında müdahalesiyle söndürülen yangında soğutma çalışmalarının sürdüğü ifade ediliyor. Olayda her hangi bir kimsenin yaralanmadığı kaydedilirken büyük çapta maddi hasar meydana geldiği kaydedildi.    Yangının neden çıktığı ise yapılacak araştırma sonrasında belli olacak.

. Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız’da olay yerine giderek çalışmaları yakından takip etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db