Şalpazarı’lılar Gebze Beğlikbağında İftar sofrasında bir araya geldi

0

İzmit Gebze Beylikbağında ikametkağ eden Şalpazarılı hemşehrilerimizin düzenlediği geleneksel iftar yemeği etkinlikleri, Gebze Beylikbağı Mahallesi sakinlerini bir araya getirdi. 
İzmit Gebze Beylikbağında ikametkağ eden Şalpazarılı hemşehrilerimizin düzenlediği geleneksel iftar yemeği etkinlikleri, Gebze Beylikbağı Mahallesi devam etti. Binlerce mahalle sakini iftarını aynı sofra etrafında birlikte oruç açtı. Binlerce mahalle sakinini bir araya getiren geleneksel iftar programına ŞAL-FED Başkanı Ömer Karadeniz, Geyikli Derneği başkanı Ali Evren ,Dorukkiriş Derneği başkanı Fahri Durmuş, Tuzla Ağasarlılar Derneği başkanı Salih Muhçu ,Beylikdüzü Ağasarlılar Derneği başkanı Recep Kandil , Şalpazarı Eğitim Derneği Yön.kur.üyesi Ali Atalar , Belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
İftar yemeği öncesinde mahalleyi gezen Geyikli Derneği başkanı Ali Evren ve Geyikli Derneği başkan Yardımcısı Fahri Demirbaş , vatandaşları iftar yemeğine davet etti. Daha sonra iftar yemeğinin verildiği alana gelen Başkan Evren ve Demirbaş vatandaşları selamladı. İftar yemeği öncesinde konuşan Ali Evren, “Allah’a şükürler olsun ki bizleri yeniden Ramazan’a kavuşturdu ve hep birlikte aynı sofranın etrafında iftar açmak nasip oldu. Çok şükür bolluklar içerisinde bir Ramazan geçiriyoruz. Ramazan ayı bereket ayı, mağfiret ayı, rahmet ayı, sonunda da cehennemden kurtulma ayı. Bir ay süren Ramazan ayının kıymetini iyi bilelim. Bu sofralar birlik, beraberlik, gönül sofrası. Bu sofra etrafında birlik ve beraberliğimiz güçleniyor, komşuluk ilişkilerimiz artıyor. Ne kadar şükretsek az” dedi.
Konuşmaların ardından edilen dualar eşliğinde Gebzeli vatandaşlar, oruçlarını açmanın heyecanını yaşadı. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × two =