Gülçin Nur Alkurt Şalpazarı’nı yasa boğdu

0

Trabzon Piri Reis İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi 14 yaşındaki Gülçin Nur Alkurt1 ay önce kanser teşhisiyle tedavi altına alındığı KTÜ Tıp Fakültesi Hastanesi´nde dün akşam vefat etmişti. Gülçin Nur Alkurt´un cenazesi bugün Kasımağzı Mahallesi´nde ikindi namazından sonra; ailesi, yakınları, okul arkadaşları ve öğretmenlerinin de katıldığı cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Türkan – Ali Alkurt çiftinin en küçük çocuğu olan Gülçin Nur Alkurt‘un cenazesine Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Metin Günay AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz‘ın da aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı. Annesi Türkan Alkurt küçük kızının tabutu başında saatlerce göz yaşı döktü. Tarifsiz acıyla yüreği yanan anne cenaze namazı için saf tutulurken bile Gülçin‘in den ayrılmak istemedi.

Gülçin‘in cenazesine ağabeyi Ziya Alkurt´un Denizlispor’dan ve spor camiasından bir çok yakın arkadaşı ve dostu da katıldı. Denizlisporlu futbolcular Mehmet Akyüz, Tahacan Velioğlu, Furkan Şeker, Burak Altıparmak, eski kaleci Zeki Ayvaz ve eski futbolcu Cihan Özkaymak  Kasımağzı Mahallesi’ndeki cenazeye katılarak takım arkadaşları Ziya Alkurt‘u acılı gününde yalnız bırakmadılar. Denizlispor Kulübü Başkan ve Yöneticileri de Ziya Alkurt‘u telefonla arayarak taziyelerini ilettiler. Şalpazarıspor Başkanı Cevat Özdemir, Beşikdüzüspor ve 1461 Trabzonspor’un bazı eski ve yeni oyuncuları da cenazeye katılanlar arasındaydı.

Denizlispor’dan yapılan açıklamada, “Futbolcumuz Ziya Alkurt’un kız kardeşi Gülçin Alkurt’un vefat ettiği haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Değerli kardeşimiz Gülçin Alkurt’a Allah’tan rahmet, başta futbolcumuz Ziya Alkurt olmak üzere, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sonsuz sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyoruz” denildi.

Küçük yaşta yakalandığı kanser illetinden kurtulamayarak hayata veda eden Gülçin Nur Alkurt‘a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Haber:Turgay İkinci

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen + two =