Geleneksel İftar Programı bu yılda devam ediyor |

Geleneksel İftar Programı bu yılda devam ediyor

Geleneksel İftar Programı bu yılda devam ediyor

Şalpazarı ilçesi Sayvançatak Mahallesi’nde vatandaşlar, Ramazan ayı boyunca her gün iftarlarını birlikte yapaçaklar.

Sayvançatak  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Sayvançatak Mahalle Muhtarlığınca her yıl gerçekleştirdikleri  Geleneksel Sayvançatak Mahallesi iftar Programı bu yılda devam ediyor. Sayvançatak Mahallesi Camii aşevinde ramazan ayı boyunca her akşam verilecek olan iftar programına mahalle sakinleri harici misafir  vatandaşlar da davet edildi.

Ramazan ayı boyunca evlerde iftar sofrası kurulmayaçağını ve aşevine gelemeyen hasta mahalle sakinlerinin evlerine görevliler tarafından iftar yemeği gönderileceğini  ifade eden Sayvançatak  Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Erol Yanık ise, şunları söyledi:

Sayvançatak  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak  geçen yıl ilkini başlatarak geleneksel hale getirdiğimiz  iftar programı bu yılda devam edecektir. Maliyeti ve organizasyonunu derneğimiz tarafından karşılanacaktır.Ancak halkımız tarafından büyük beğeni ve teveccüh gören bu organizasyona hayır sever mahalle sakinlerinde geçen yıl olduğu gibi bu yılda katkı sağlayacağına inancımız tamdır.Amacımız Mahallemizde birlikteliği sağlamaktır. Mahalle sakinleri dışında çeşitli komşu mahalle sakinlerinide iftar programımıza bekliyoruz,bundan memnuniyet duyuyoruz. Sayvançatak  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Geleneksel olarak başlattığımız  iftar programına  tüm halkımızı bekliyoruz. Sayvançatak  Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak geçen ilkini gerçekleştirdiğimiz Geleneksel İftar Programına Başta  destek olan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Sayvançatak mahalle halkına, Sayvançatak  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerimize özellikle kadın kollarımıza çok teşekkür ederim “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db