Elektrik Mağduru Yaylacılar yetkililere seslendiler

0

Şalpazarı ilçesinde yaz ayının gelmesiyle yaylalar da renklenmeye başladı. Yaylacılar, Şalpazarı ilçesinin  sıra yaylalarına çıkarak, doğal şartlarda yaşamlarını sürdürüyor.

Şalpazarı ilçesinde yaşayan yayla sakinleri havaların ısınması ile birlikte Yaylaya çıkarak doğal güzellikleri görmek ve yayla havasını yaşamak istiyor.Ancak yaylaya çıkan yayla sakinleri elektrik olmamasından rahatsızlık duyuyor.

Sisdağı yaylasında yaylacılık yapan yayla sakinleri ve havaların ısınmasıyla birlikte turistlik restoran sahipleri elektrik olmamasından dolayı yetkililerden çare istediler. Sisdağı Yaylası sakinleri konuyla ilgili ”Havaların ısınmasıyla birlikte yayla sezonunun açıldığı bu günlerde evlerimizden haber almak ve yayladaki evlerimize ayılar tarafından zarar verildiğini ve bu zararın tadilat yapılması için elektriğe ihtiyacımız olduğunu,biran önce elektriğin verilmesini, yetkililerin sesimize kulak vermesini istiyoruz dediler.Havaların ısınmasıyla birlikte Sisdağı yaylasına giderek ramazan ayını Sisdağı yaylasında geçirmek isteyen yayla sakini elektrik olmaması dolayısıyla mağdur olduğunu şöyle açıkladı;Ramazan ayı dolayısıyla ilçe merkezinden kendime on günlük yetecek kadar yiyecek ve içecek alarak Sisdağı yaylasına gittim.iki gün sonra elektrik olmaması nedeniyle bütün yiyecek ve içeceklerimi kötü oldu.Yetkililer sesimize kulak vermesini bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dediler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − ten =